Ośrodek dzienny rehabilitacji słuchu i mowy

Dzięki naszym specjalistom pacjenci zyskują łatwość w komunikacji

Kto może mi pomóc?
W ramach ośrodka dziennego słuchu i mowy udzielamy kompleksowej i wielospecjalistycznej pomocy. Wśród naszych specjalistów znajdują się:
-logopedzi,
-pedagodzy,
-psycholodzy,
-fizjoterapeuci.

Jakie warunki trzeba spełnić żeby móc skorzystać ze świadczeń?
Żeby skorzystać z pomocy ośrodka dziennego rehabilitacji słuchu i mowy wystarczy skierowanie wystawione przez poradnię rehabilitacyjną. Udzielamy pomocy zarówno dzieciom jak i dorosłym.

 

Rehabilitacja słuchu i mowy – NFZ pokrywa koszty leczenia w Centrum Rehabilis

Rehabilitacja słuchu i mowy na NFZ to usługi medyczne świadczone w Centrum Rehabilis. Tym programem rehabilitacyjnym obejmowani są Pacjenci, którzy w wyniku wad wrodzonych lub przebytych wypadków mają problemy ze słuchem lub/i zaburzenia mowy. Dzięki finansowaniu ze środków NFZ rehabilitacja słuchu i mowy w Katowicach w naszym centrum jest bezpłatne (Pacjent posiadający skierowanie od lekarza rodzinnego lub poradni rehabilitacyjnej nie zostanie obciążony kosztami leczenia). Oferowana przez Centrum Rehabilis rehabilitacja słuchu i mowy dedykowana jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym – swoim doświadczeniem i pomocą nasz personel służy każdemu Pacjentowi niezależnie od jego wieku i stopnia niepełnosprawności. Proponowana przez nas rehabilitacja słuchu i mowy na NFZ to program realizowany w formie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w związku z czym nie wymaga stałego pobytu w Centrum Rehabilis.

Rehabilitacja afazji mowy po udarze

Afazja mowy to utrata zdolności mówienia w wyniku udaru, który spotyka w Polsce nawet 70 000 osób rocznie. Szacuje się, że nawet połowa osób, która doświadczyła udaru mózgu do końca życia zmaga się z niepełnosprawnością w mniejszym lub większym stopniu. Pragnąc wyeliminować lub chociaż zminimalizować wpływ utrzymujących się po udarze mózgu objawów niezbędna jest intensywna, dostosowana do potrzeb Pacjenta rehabilitacja. Najskuteczniejszym sposobem zrehabilitowania aparatu mowy i przywrócenia jego właściwej pracy jest rehabilitacja afazji mowy po udarze. W Centrum Rehabilis doświadczeni lekarze, zespół rehabilitantów oraz pozostały personel medyczny pomagają Pacjentom zwalczyć nieprzyjemne skutki różnego rodzaju uszczerbków na zdrowiu. W naszym centrum rehabilitacja afazji mowy po udarze odbywa się na NFZ w związku z czym ani Pacjent, ani jego rodzina nie muszą martwić się kosztami powrotu do zdrowia.

Rehabilitacja głosu i mowy ze specjalistami Rehabilis

Rehabilitacja głosu i mowy w Centrum Rehabilis składa się z wielospecjalistycznej i kompleksowej diagnostyki oraz opieki diagnostyczno-terapeutycznej. Do dyspozycji naszych Pacjentów są fizjoterapeuci, logopedzi, terapeuci a dla najmłodszych również pedagodzy. Rehabilitacja głosu i mowy odbywa się w trakcie zajęć prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę posiadających nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również doświadczenie wynikające z wieloletniej praktyki. Działający w różnych nurtach i operujący wieloma technikami leczenia terapeuci prowadzą rehabilitację głosu i mowy dopasowaną do wieku oraz indywidualnych potrzeb każdego z naszych Pacjentów.

Centrum mowy i słuchu – Katowice

Centrum mowy i słuchu w Katowicach świadczy usługi medyczne i rehabilitacyjne na najwyższym poziomie. Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego z leczonych Pacjentów a także przyjazna Pacjentowi atmosfera, która sprzyja efektywnej i wydajnej rekonwalescencji. Wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny centrum mowy i słuchu, jakim jest Centrum Rehabilis, oferuje dokładny proces diagnostyczny oraz leczenie dopasowane do potrzeb Pacjentów. Świadczona w ramach NFZ rehabilitacja słuchu i mowy to pakiet oferowany przez nasze centrum mowy i słuchu w Katowicach również komercyjnie – wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem lub kontaktu telefonicznego.

Back to top of page
Skip to content