PORADNIA REUMATOLOGICZNA

zdjęcie rentgenowskie kolana - poradnia reumatologiczna Tychy

Aby skorzystać z poradni reumatologicznej zapraszamy do naszego ośrodka w Tychach

Kiedy udać się do reumatologa?
Nie musisz być w podeszłym wieku, żeby móc udać się do reumatologa! Specjalista w tej dziedzinie przede wszystkim diagnozuje i leczy. Jednak do jego zadań należy również prowadzenie działań profilaktycznych, których celem jest zapobiegnie chorobom reumatycznym.
Jeżeli odczuwasz bóle stawów, krzyża, ręki i nadgarstka, a także zauważyłeś u siebie sine plamy na skórze oraz gorączkujesz – możesz cierpieć na choroby o podłożu reumatycznym.

W jaki sposób pomoże mi reumatolog?
Przede wszystkim wykona diagnostykę, a następnie zdecyduje o dalszym leczeniu. Wśród badań, które mogą zlecić reumatolodzy znajdują się m.in. badania labolatoryjne, densytometria, punkcja stawu oraz diagnostyka obrazowa. Specjalista reumatolog wykonuje także blokady przeciwbólowe, iniekcje zwykłe oraz może kierować na zabiegi chirurgiczne.

Czy potrzebuję skierowanie?
Tak, żeby udać się do reumatologa niezbędne jest skierowanie od lekarza POZ lub innego specjalisty, który udziela świadczeń w ramach umowy z NFZ. Skierowanie jest ważne do czasu istnienia przesłanek wskazujących na potrzebę podjęcia działań diagnostycznych lub terapeutycznych.

Back to top of page
Skip to content