W Centrum REHABILIS w Katowicach prowadzimy bezpłatną rehabilitację pocovidową. Dr n. med. Wiesław Rycerski mówi o wskazaniach oraz niepokojących objawach, które powinny być sygnałem dla pacjentów, aby zgłosili się do lekarza POZ po skierowanie, a następnie do naszego ośrodka.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak duże spustoszenie w zdrowiu społeczeństwa poczyniła epidemia COVID-19. Warto wiedzieć, że poza objawami ostrej choroby, występują także pozostałości po jej przechorowaniu. Dotyczą one bardzo wielu układów i narządów. Najczęściej mamy do czynienia z uszkodzeniem tkanki płucnej i zaburzeniami oddychania. Natomiast spotykamy się również z takimi objawami jak: objawy neurologiczne, których następstwem jest tzw. mgła covidowa, gdzie człowiek czuje się znacznie gorzej, jeśli chodzi o sprawność intelektualną, pamięć, koncentrację. Wśród objawów są także nasilenie dolegliwości bólowych związanych z chorobami przewlekłymi, takimi jak zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatie, choroby stawów obwodowych; uszkodzenia w obrębie układu krążenia; a także stany takie jak w zapaleniu mięśnia sercowego; obniżenie kondycji, wydolności organizmu i wiele innych stanów przewlekłych, które są rezultatem przechorowania COVID-19.

Jeżeli stwierdzacie Państwo któryś z powyższych objawów, to zachęcamy do aplikowania o rehabilitację u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i zapraszamy do szeroko rozumianego lecznictwa rehabilitacyjnego w Centrum REHABILIS.