Ośrodek dzienny rehabilitacji wzroku

Dzięki naszym specjalistom pacjenci mogą zobaczyć świat na nowo

Jak uzyskać pomoc?
Ośrodek dzienny rehabilitacji wzroku obejmuje kompleksową opiekę nad osobami z dysfunkcją narządu wzroku. Aby móc skorzystać ze świadczeń wykonywanych przez ośrodek wystarczy przedstawić skierowanie z poradni rehabilitacyjnej lub okulistycznej.

Jak wygląda opieka ośrodka?
W zależności od wieku pacjenta w trakcie rehabilitacji wykonujemy 2 lub 3 świadczenia dziennie. Czas przewidziany na realizację jednego świadczenia to 30 minut. W ramach ośrodka pomocy udzielają:
-ortoptysta,
-fizjoterapeuta,
-terapeuta zajęciowy,
-tyflopedagog.

 

Rehabilitacja wzroku na NFZ lub prywatnie w Centrum Rehabilis

Rehabilitacja wzroku pozwala zwalczać skutki słabowzroczności. Obniżenie czynności wzrokowych wpływa na niższe standardy codziennego funkcjonowania – może ono znacznie utrudnić wykonywanie codziennych obowiązków i zadań. Oferowana przez Centrum Rehabilis rehabilitacja wzroku umożliwia korektę takich wad jak: zawężone pole widzenia, gubienie ostrości, widzenie przestrzenne (znane również jako widzenie stereoskopowe) a także problemy z widzeniem w ciemności. Dzięki refundacji ze środków NFZ rehabilitacja wzroku w naszym ośrodku może być całkowicie bezkosztowa dla Pacjenta. Osobom nieposiadającym skierowania od poradni rehabilitacyjnej lub okulistycznej polecamy skorzystanie z naszych usług medycznych prywatnie – serdecznie zapraszamy do kontaktu! Podobnie jak rehabilitacja wzroku na NFZ również prywatnie usługi medyczne świadczymy w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że w trakcie leczenia zbędnym jest stały pobyt Pacjenta w Centrum Rehabilis.

Rehabilitacja oczu u dzieci i dorosłych

Rehabilitacja oczu u dzieci i dorosłych to proces mający na celu przywrócenie pełnej sprawności zmysłowi wzroku. W Centrum Rehabilis podejmujemy się nie tylko kompleksowej, wielospecjalistycznej diagnozy, ale również wdrażamy i prowadzimy proces leczenia do jego ukończenia. Nasz zespół specjalistów jest do dyspozycji naszych Pacjentów – rozwieje wszelkie wątpliwości i chętnie odpowie na ewentualne pytania. Świadczymy usługi rehabilitacyjne niezależnie od wieku czy też stopnia niepełnosprawności zgłaszającej się do naszego ośrodka jednak należy pamiętać, że w przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest zgoda rodziców na leczenie oraz obecność przynajmniej jednego z nich. Rehabilitacja oczu u dzieci i dorosłych odbywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanej o posiadającej wieloletnią praktykę oraz doświadczenie kadry medycznej co przekłada się na skuteczność leczenia i zadowolenie naszych Pacjentów.

Rehabilitacja wzroku po udarze w Centrum Rehabilis w Katowicach

Rehabilitacja wzroku po udarze mózgu ma na celu przywrócenie sprawności wzroku utraconej w wyniku zatrzymania dopływu krwi do tkanki mózgowej. W Polsce udaru mózgu doznaje szacunkowo nawet 70 000 Polaków i nawet połowa tych przypadków wiąże się z przykrymi, wymagającymi wieloletniego leczenia uszczerbkami na zdrowiu. Przez wzgląd na indywidualizm każdego przypadku w Centrum Rehabilis z pełnym profesjonalizmem podchodzimy do każdego Pacjenta dopasowując tryb rehabilitacji wzroku do jego potrzeb. Rehabilitacja wzroku po udarze ma nie tylko wymiar praktyczny, ale również teoretyczny – pozwala Pacjentowi zrozumieć sposób działania jego zmysłu. W ramach ćwiczeń wykorzystywane są różne akcesoria pozwalające oczom ponowną naukę oddziaływania na kontrasty, głębię oraz kolory.

Klinika okulistyczna – Katowice

Klinika okulistyczna w Katowicach znajdująca się w Centrum Rehabilis świadczy usługi związane z rehabilitacją wzroku i oczu na najwyższym poziomie. Doświadczona kadra lekarska i personel medyczny, innowacyjny sprzęt medyczny oraz sprzyjające rekonwalescencji i powrotowi do zdrowia warunki sprawiają, że prowadzona w Centrum Rehabilis w Katowicach rehabilitacja wzroku, to jedna z najefektywniejszych metod przywrócenia Pacjentowi jak najlepszej widoczności. Dzięki temu, że znajdująca się w Centrum Rehabilis w mieście Katowice klinika okulistyczna współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia możliwym jest u nas całkiem bezpłatne leczenie słabowzroczności. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 32 438 83 83 i zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Back to top of page
Skip to content